Šį Ikarus 55 LUX, tiksliau kas iš jo beliko, mes aptikome prieš 3 metus. Derybos su savininku kiek užtruko ir tik 2019 balandžio mėnesį buvo rastas sutarimas. Pasirodo tokių autobusų Lietuvoje buvo dar mažiau nei prieš mėnesį mūsų atrastas troleibusas MTB-82D. Kaip nurodo a.a. L.Suslavičius, jų buvo priskaičiuojama arti 30 vnt., tuo tarpu MTB-82D Lietuvoje buvo 63 vnt. Pasigilinus į L.Suslavičiaus istorinius rašinius tampa žinoma, jog važiuojantį autobusą savo žinioje turėjo Rieduvos organizacija.

Šis mūsų autobusas vargiai pats prisikels be papildomos donorinės pagalbos ☹ Dėl to visų mūsų sekėjų, prijaučiančių asmenų prašytumėme jei tik žinote kur toks ar panašus autobusas randasi, informuokite mus.
Didžiausias sunkumas buvo tai, jog autobusas buvo gerą pusmetrį „įaugęs“ ir dar buvo be važiuoklės ☹ (ją teko atsivežti). Dėl specifinio reljefo prie jo negalėjo privažiuoti nei kranas, nei kita sunkiasvorė technika. 


Pavyko nustatyti, jog autobusas yra 1967 metų ir pas ūkininkus ties Švėkšna pateko prieš 30 metų iš vietinės metalo supirktuvės. Į ilgalaikę poilsio vietą jis buvo atitemptas jau be važiuoklės.

Jau po „operacijos“

Žemiau pateikiame foto iš LTSR laikų (foto iš www.miestai.net)

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką