Istorinės technikos gerbėjai džiūgauja!

Kauno miesto savivaldybė 2015-12-29 žengė labai svarbų istorinį žingsnį pripažįstant bei puoselėjant istorines transporto priemones, aktyvinant istorinių transporto priemonių gerbėjų judėjimą.

Kauno miesto savivaldybės taryba priėmė Vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis transporto priemonės statyti nuostatų pakeitimus, pagal kuriuos suteikiamos lengvatos istorinėms transporto priemonėms jas statant Kauno gatvėse. Nuo šiol vietinė rinkliava netaikoma oranžinėje, geltonoje, raudonoje, mėlynoje ir žalioje zonose istorinių transporto priemonių, kurioms išduoti istorinių transporto priemonių valstybinių registracijos numerių ženklai, valdytojams, švenčių ir nedarbo dienomis, taip pat darbo dienomis po 17 valandos.

Įsigalioję pakeitimai nurodo, kad istorinės transporto priemonės nemokamai galės būti statomos Rotušės aikštėje (kuri pažymėta oranžine zona) visomis darbo dienomis po 17 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis – visą parą. Šiandien Rotušės aikštėje rinkliava renkama visomis dienomis, įskaitant ir savaitgalius nuo 8.00 iki 24.00 val., o kitose vietose – iki 18.00 val.

Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“ dar 2015 metų liepą pateikė siūlymus apsvarstyti galimybes istorinėms transporto priemonėms netaikyti nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo švenčių ir nedarbo dienomis, taip pat darbo dienomis nuo 17.00 val.

Asociacijos prezidentas Ramūnas Kardelis pažymi, kad analogiška istorinių transporto priemonių statymo tvarka taikoma Vakarų Europos miestuose, skatinant miesto puošimą, turistų pritraukimą, kavinių lankomumą ir kt. Istorinių transporto priemonių valdytojai paprastai savo aprangą ir aplinką derina prie transporto priemonės, taip netiesiogiai pagyvindami patį miestą, skatindami „to laikmečio judėjimą“ senamiesčio gatvėmis.

Asociacijos „Retromobile“ prezidentas paminėjo, kad analogiški siūlymai buvo pateikti ir Vilniaus bei Klaipėdos savivaldybėms. Klaipėdos miesto valdininkai formaliai atsakė, kad juos tai domintų, tačiau nebuvo jokių diskusijų. O štai Vilniaus savivaldybė net nesiteikė atsakyti į gautąjį raštą. Pateiktu siūlymu iš esmės susidomėjo tik Kauno miesto valdžia, išreikštos idėjos buvo pristatytos susitikimų metu.

Asociacijos „Retromobile“ žiniomis, Kaunas, įgyvendinęs teiktą siūlymą istorinėms transporto priemonėms, yra pirmasis toks miestas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

____________________

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką