sdr

Neslėpsime, gauti dovanų labai smagu. O gauti dovanų kas artima tavo sielai ir širdžiai – dvigubai, trigubai maloniau. Taip atsitiko mūsų organizacijai 2019 metų rudenį. Tačiau apie viską iš pradžių.

Praeityje garsus lenktynininkas, pirmasis lietuvis SSSR automobilių žiedinių lenktynių čempionas (1974 m.) ir Lietuvos automobilizmo legenda – VIKIS OLEKA 2019 metų pradžioje kreipėsi į mūsų asociaciją prašydamas atlikti transporto priemonės Moskvich 2141 vertinimą, tikslu pripažinti ją istorine motorine transporto priemone. Atrodo nieko tokio, eilinė situacija, vienas iš tų vertinimų, kurį atlieka asociacija „Retromobile”. Tačiau pradėjus gilintis kas per automobilis ir kokia jo istorija – prasidėjo pats linksmumas. Negana to, jog į mus kreipėsi tiek garsus žmogus, tiek savo srities profesionalas, mes sužinojome, jog šis automobilis yra surinktas nuo nulio, t.y. sukomplektuotas nuo iki… ir kas įdomiausiai – tenuvažiavęs 3 kilometrus… Rodos tašką šioje istorijoje galime dėti. Šaunu! Vienok, istorija nesibaigė. Automobilį p. V.Oleka ruošė savo mokiniui ir aistringam istorinių automobilių mylėtojui Sauliui Karosui. Deja, tačiau taip jau gavosi, jog S.Karosas mus paliko ir dovana liko neįteikta…

2019 m. kovo 20 dieną atlikę minėtos transporto priemonės vertinimą ir mūsų pateiktų dokumentų pagrindu p.Vikiu Olekai sėkmingai susitvarkius tiek techninę apžiūrą, tiek registraciją VĮ „Regitroje”, 2019 metų spalio mėnesio viduryje asociacija „Retromobile” sulaukė p.V.Olekos skambučio su paklausimu, ar asociacija priima dovanas? O dovana – Moskvich 2141, 1989 pagaminimo.

Pasiteiravus p.Vikio Olekos ar tai ne per brangi dovana ir kodėl mes? – atsakymas buvo paprastas – „Aš matau Jūsų veiklą ir matau Jūsų nuoširdų atsidavimą istorinei technikai. Aš tikiu, jog būtent Jūs istorinį automobilį išsaugosite ateities kartoms”.

Ačiū, Viki!!!

Vienok dovana ir džiugina ir įpareigoja!

Automobilis demonstruojamas Anykščiuose, asoc. „Retromobile” istorinių transporto priemonių ekspozicijoje Siauruko muziejuje.