FIVA paveldo šlovės muziejaus laureatų rinkimai 2022

FIVA pranešimas:

Su dideliu džiaugsmu ir pasididžiavimu skelbiame jau antrąjį iniciatyvos FIVA paveldo šlovės muziejaus laureatų (Heritage Hall of Fame) apdovanojimų rengimą. Pirmieji rinkimai sėkmingai startavo 2021 metais. Rinkimai jau tapo prestižiniu apdovanojimu ir manome, kad tai reikšmingai prisideda prie istorinių transporto priemonių judėjimo puoselėjimo visame pasaulyje.

FIVA Heritage Hall of Fame apdovanojimai yra „erdvė“, skirta pagerbti pasirinktas automobilių istorijos ir istorinių transporto priemonių judėjimo legendas.

FIVA paveldo šlovės muziejus, tai:

Asmuo patenka į FIVA paveldo šlovės muziejų už jo gyvenimo pasiekimus automobilių istorijoje (įskaitant dviračius, automobilius, komercines transporto priemones, traktorius ir kt.). Jis skirtas asmenims, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai esminiai prisidėjo prie automobilio kūrimo produktų, dizaino, inžinerijos, rinkodaros ar koncepcijų, kurios pasirodė esąs novatoriškos arba tendencijos, pripažintos ikoniškomis ir ilgalaikėmis, turinčios realią įtaką automobilių istorijai. Idealiu atveju nominantų dalyvavimas automobilių istorijoje turėtų tęstis iki XX amžiaus ir jie turi būti reikšmingai prisidėję prie automobilių paveldo propagavimo, išsaugojimo, apsaugos. Išimtiniais atvejais apdovanojimas gali būti skiriamas po mirties.

Tarp kandidatų gali būti žmonės iš šių sričių:
• Inžinerija
• Dizainas
• Vadyba
• Automobilių sportas
Taip pat…
• Žmonės, susiję su muziejais; arba kolekcininkai, restauratoriai, istorinių įvykių organizatoriai.
• Pripažinti istorikai, leidėjai, autoriai ir žurnalistai, turintys patirties, susijusios su transportu.

Kiekviena šalis gali siūlyti ne daugiau kaip tris kandidatus (du gyvus, vieną mirusį). Pasiūlymą turi teisę teikti tik FIVA atstovas konkrečioje šalyje.

Asociacija „Retromobile” kandidatūrų siūlymų laukia iki 2022 metų gegužės 1 dienos, el.paštu info@retromobile.lt

2021 metais į FIVA paveldo šlovės muziejų buvo įrašytas lietuvis Saulius Karosas. Apie tai skaitykite čia. O taip pat čia.