Ar pamenate mūsų straipsnį apie autobusą LAZ 699 (jis čia)?

Taigi, mūsų draugas, kolega ir šaunus bičiulis Imantas ne tik tokį surado, tačiau užkūrė jo variklį ir prisiruošė prikelti naujam gyvenimui. Jo ketinimais neabejojame, nes tai net ne pirmasis jo projektas, ir beje, ne pirmasis autobusas!

Truputis Imano pasakojimo:

Šiame LAZ’e originaliai stovi 8 cilindrų URAL’o variklis.

Žmogus, vardu Valdemaras iš kurio pirkau šį autobusą jį vairuoja nuo 1982 m., autobusas yra 1980 metų gamybos, kaip jis teigia – olimpinis leidimas.

Autobusą 1980 m. įsigijo „Plano komitetas“ ir per 2 metus „užmušė“- sudaužė šoną, išdaužė priekinį stiklą. 1982 m. jį perpirko Komunalinio ūkio ministerija, bet kadangi tais laikais ministerija negalėjo registruoti autobuso savo vardu jis buvo užregistruotas Komunalinio ūkio projektavimo instituto vardu.

Šiuo LAZ’u 1993 m. Valdemaras buvo nuvažiavęs net iki Turkijos ir tiek buvo jį “ įsimylėjęs“, kad 1995 m. jį įsigijo. Nuo 1996 m. jis nebebuvo eksploatuojamas ir prastovėjo Valdemaro kieme lygiai 20 metų: 3 metus po langais, likusius 17 po obelim. Per 20 metų Valdemaras sulaukdavo daug pasiūlymų parduot autobusą metalo laužui arba perdarymui į statybinį vagonėlį, bet visus tokius siūlytojus vijo lauk, kartais širdies glūdumoje vis tikėdamasis jį prikelt antram gyvenimui.

Šių metų vasario mėnesį šį autobusą užmačiau aš (Imantas) ir po ilgų įtikinėjimų, kad autobusas bus išsaugotas bei restauruotas kovo mėnesį pavyko jį iš Valdemaro įsigyt.

2016.05.07 d. 09.00 pradėjom autobuso užvedimo procesą su tikslu pervaryt jį iš Skrudėnų kaimo į Užubalių kaimą restauravimo darbams. Apie 12 val. jis jau buvo paruoštas kelionei ir žvyrkeliu pasuko link naujų namų. Pusiaukelėj, sustojus papildyti vandens (kadangi radiatorius smarkiai leido), autobuso užvest nebepavyko. Teko atsivaryt 1961 m. GAZ 51A, prikabint LAZ’ą ir jį užtraukt. Visa tai užtruko, bet 17.00 LAZ’as buvo naujuose namuose. Kelionės atstumas 14 km.

Išvykstant iš ilgalaikės stovėjimo „aikštelės“ po obelimi.

Pagalbininkas GAZ 51A, 1961 m.

Salonas naktį…

 

Jau naujuosiuose namuose.

 

Nuo savęs mes tik pridėsime – sėkmės!!! Net neabejojame, jog labai greitu laiku, jis pasirodys istorinės technikos renginiuose.

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką