Trakų rajone atrastas istorinis lietuviškas automobilis – KAG
 
Taip autobusas atrodė jį suradus po keliasdešimties metų stovėjimo

    Asociacija „Retromobile“, apleistoje Trakų rajono savivaldybės teritorijos sodyboje 2016-02-04 atrado unikalų lietuvišką autobusą – KAG. Asociacijos nariai džiaugiasi, jog po ilgų klajonių bei paieškų pavyko rasti pakankamai puikiai išsilaikiusį lietuvišką automobilį, gamintą XX amžiaus šeštąjame-devintąjame dešimtmečiuose. Autobusai KAG (Kauno autoremonto gamykla) buvo gaminami Kauno mieste GAZ 51 automobilių bazės pagrindu. Iš Gorkio automobilių gamyklos ešelonais atkeliaudavo GAZ 51 važiuoklės su varikliais, o meistrai Kaune autoremonto gamykloje gamindavo kėbulus. Kėbulas buvo gaminamas iš medžio, jį apkaustant skarda.

Teko pripūsti tik vieną iš 7 padangų

Viskas klostėsi gerai, kol nepradėjo snigti. Tada technika pradėko strigti.

Užsistovėjęs autobusas po truputį išjudinamas
Klubiečiui Tomui teko sunki užduotis atbulomis laviruoti tarp mėšlo, malkų, šiukšlių, metalo krūvų, viso arti 200 metrų.


Viskas gerai, pasiruošę namo

Pakeliui namo
Variklis neatrodė beviltiškai
P.S. tą patį vakarą mes jį užkūrėme bei pravažiavoje pirmuosius savarankiškus metrus…
Jau namuose
Salone daug autentiškų detalių

   Šiame automobilyje vairuotojas sėdėjo šalia variklio, už jo nugaros buvo pertvara su dviem langais, skyrusi jį nuo salono. Bazinis autobuso variantas turėjo vienas sulankstomas salono duris, kurias atidarinėjo pneumatinis mechanizmas. Pirmaisiais gamybos metais KAG-3 turėjo iš penkių plokščių stiklų sudėtą priekinį „panoraminį“ stiklą, virš kurio buvo langeliai maršrutui nurodyti, ir metaliniu tinkleliu aptrauktą televizoriaus ekraną savo forma primenantį falšradiatorių, papuoštą dviem siaurais blizgančiais moldingais ir užrašu KAG tarp jų. Vėliau kauniečiai pritaikė autobusui du lenktus stiklus nuo PAZ-652, o pakeistos formos priekinė panelė dabar nebeturėjo gamyklos pavadinimo, bet net tris plačius moldingus.

  ______________

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką