Klementas Sakalauskas – mus paliko KŪRĖJAS!

Klementas Sakalauskas – tai žmogus, kurio neblėstanti energija ir užsidegimas stebino visus, tiek besidominčius istorine technika, tiek nieko bendro su ja neturinčius.

Klementui energijos galėjo pavydėti net jaunimas.

2005 m. Piniavos kaime (Panevėžio rajone) savo sodyboje K. Sakalauskas įkūrė privatų etnografinį muziejų, kuris įtrauktas į Panevėžio apskrities lankytinų vietų žemėlapį.

Klementas sumąstė bei įgyvendino kasmetinę edukacinę parodą „Senovinių motorų paroda“.

Klementas, nors didžia dalimi jį daugelis vadindavo Klemensu, kaip, kad pats Klementas yra sakęs, prie to jau priprato nuo mažens, buvo daugelio istorinių (ir ne tik transporto) sąskrydžių, performansų ir kt. aktyvus dalyvis. Net paskutinėmis gyvenimo dienomis, jis aktyviai dalyvavo šventėse bei renginiuose, 2023-05-13 -Burbiškio dvare, 2023-05-28 – Retro mugėje Kaune, 2023-06-04 – Ikškilėje, Latvijoje… , turėjo planų liepos mėnesį organizuoti renginį savo muziejuje…

Klementas, kartu su sūnumi Gintautu, Tulpių žydėjimo šventėje 2022 m. (foto Gintaras Stanelis)

2023 metais Klementą eilinį sykį susitikus Burbiškio dvare, kasmetinės Tulpių žydėjimo šventės metu, jis paminėjo, jog tai jau 23‘oji iš eilės jo šventė šiame dvare. Jis tuo didžiavosi ir teigė, jog ši šventė jau suaugo su juo. Apmaudu, tačiau 2024 metais Tulpių žydėjimo šventėje Klementas dalyvaus tik mūsų širdyse!

Klemento Sakalausko sodyba-muziejus Piniavoje

K. Sakalausko (gim. 1945 m.) gyvybė užgeso 2023 m. birželio 4-ąją, grįžus iš dar vieno eilinio renginio. Panevėžio krašto šviesuoliui, kolekcininkui, krašto istorinio ir kultūrinio palikimo puoselėtojui už Lietuvos bei Panevėžio krašto istorinio ir kultūrinio paveldo saugojimą ir įamžinimą, dvasinių vertybių propagavimą 2013 m. buvo suteiktas Panevėžio rajono garbės piliečio vardas. K. Sakalausko įkurtas muziejus buvo įtrauktas į Panevėžio apskrities lankytinų vietų žemėlapį.

Kartu su asoc. „Retromobile” vadovu Ramūnu Kardeliu
Viena paskutiniųjų nuotraukų, daryta 2023-05-13 Burbiškio dvare Tulpių žydėjimo šventės metu su asoc. „Retromobile” nariais. Iš kairės: Vytautas Prekevičius, Klementas Sakalauskas, Ramūnas Kardelis, Mindaugas Skauminas

Akimirkos iš 2021 metų Senovinių motorų parodos, organizuotos nenuilstančio entuziasto

Savo gyvenimo kelyje nuėjai ilgą ir prasmingą kelią, mielas drauge.

Ilsėkis ramybėje. Nuolat liksi mūsų atmintį ir širdį!