Muziejus po atviru dangumi Estijoje

Kuomet 2017 metais lankėmės šiame Jarva-Jaani senovinės technikos muziejuje (reportažas čia), Estijoje, buvome kiek šokiruoti pamatyto vaizdo. Todėl vykdami į šį muziejų 2022 metais, žinojome ko laukti ir buvome tam morališkai pasiruošę.

Ir visgi jis mus dar sykį nustebino!

Pasirodo šis muziejus gyvas, ir dar kaip!

Mūsų atvykstant jau laukė muziejaus įkūrėjas bei valdytojas Tuve Karner.

Pradėjome ekskursiją ne nuo transporto lauke, o nuo ekspozicijos po stogu. Tai mums buvo šiokia tokia naujiena, tiesa, labai smagi. Pasirodo Estijos Jarva-Jaani senovinės technikos muziejaus eksponatai nuo lauko sąlygų po truputį „pervažiuoja” po stogu. Tai buvo puiki naujiena. Ir kaip mus patikino Tuve, kuo toliau, tuo vis daugiau eksponatų slėpsis po stogu. O, kad stogo reikia, akivaizdžiai matyti. Transporto priemonių gausa, mūsų apsilankymo dienai (2022-11-11) viso buvo 586 eksponatai, neleidžia visiems tilpti po stogu, tačiau Tuve iš karto pasitaisė, jog tai „tik šiai dienai“, nes rytoj atvyksta dar vienas eksponatas.

Nors oro sąlygos mūsų ir nelepino, tačiau į tai mažai kreipdami dėmesio po ekskursijos „po stogu“ perėjome į lauką. Na o čia – vos ne visa plejada transporto istorijos, nuo dviratės, triratės, keturratės, iki vikšrinės ir žinoma savadarbių.

Kadangi muziejaus įkūrėjęs buvęs gaisrininkas, muziejuje didelę dalį užima su šia veikla susijusi istorija bei atitinkami eksponatai.

Tačiau kaip sakant, geriau vieną sykį pamatyti, nei 100 kartų išgirsti pasakojant.

Kuomet lankysitės Estijoje, būtinai rekomenduojame užsukti į Jarva-Jaani miestelį, esantį faktiškai Estijos centre. Tai ką pamatysite, Jūsų atmintyje išliks ilgam.