Kelionė Nemuno upe senoviniu kateriu, maršrutu: Kaunas – Kuršių marios.

Gerbdami bei puoselėdami istorinį transportą, nuošalyje taip pat nepaliekame ne tik sausumos, tačiau ir vandens transporto.

2022 metų liepos 15-17 dienomis, asociacijos „Retromobile” nariai Vytautas, Dainius, Remigijus bei Ramūnas nusprendė išbandyti istorinį laivelį – kateris Amūr-M, 1977 pagaminimo metų. Ne tik išbandyti laivelį, bet ir išbandyti save, savo jėgas, plaukiant Nemunu iš Kauno į Kuršių marias.

Atsižvelgiant į tai, jog arti 100 km. reikėjo plaukti pasienio ruožu su Rusijos Federacija, prieš išvykstant reikėjo užsiregistruoti Valstybės sienos apsaugos departamente. Gavę leidimus būti pasienyje, susiruošėme ir išvykome.

Kateris Amūr-M, tai vienas populiariausių senų laikų pramoginių laivų, aktyviai naudotas poilsiui, pramogoms, žvejybai ir kt.

Pirma kelionės diena: Kaunas – Jurbarkas;

Antra: Jurbarkas – Rusnė;

Trečia: Rusnė – Neringa – Ventės ragas.

Viso sunaudota 85 litrai dyzelino. Plaukimo laikas: 18 valandų.

Jūsų dėmesiui akimirkos iš neeilinės ir be galo įdomios kelionės.

Pirma diena: susiruošimas, laivo įkėlimas į vandenį ir įsitikinimas ar visi mazgai puikiai veikia. Rizikavome ir manėme, kad jei kažkas nepavyks tai, tai kelionę baigsime Zapyškyje. Zapyškyje trumpam stabtelėjome ir judėjome toliau. Ties Jurbarku radome salą, ir joje apsistojome nakvynei. Kaipgi be pirties? Žinoma ją taip pat pasidarėme.

Antra diena: rytas buvo lietingas, tačiau greitai įsidienojo ir buvo puikus oras. Tiesa, karts nuo karto palydavo, tačiau tai ne tik, kad neblogino nuotaikos, atvirkščiai – buvo ekstremalu ir vietomis pavojinga. Plaukiant pasienyje su Rusija, teko su jais pasisveikinti, kaip, kad jie verti mūsų kelionės metu (2022-07). Sovietske mus pasitiko didžiulė rusiška svastika „Z”. Akivaizdu, jog ji skirta Lietuvai. Pasienyje išklausėme pasieniečių instrukcijų kaip elgtis, jei pasirodytų Rusijos pareigūnai. Kuo toliau plaukėme link Rusnės, tuo labiau norėjome šiltų patalų. Taigi, nieko nelaukę, operatyviai susiradome nakvynės namus Rusnėje ir juose apsistojome. Amžius vienok…

Trečia diena: rytas pasitaikė neišpasakytai ramus ir saulėtas. Išvykome apie 7.30 val., nes norėjome iki vidurdienio pasiekti Ventės ragą. O kur dar Neringa? Kuo arčiau Kuršių marių – tuo didesnis banguotumas. Laimei savo tarpe turėjome puikų laivavedį – Dainių. Teko nemažai pašokinėti per bandas, bet Neringą pasiekėme. Preilos miestelyje papusryčiavome ir pasukome atgal link Ventės rago, kur mūsų laukė transportas į Kauną. Plaukti prieš srovę šį sykį nesiryžome. O iš kitos pusės šį malonumą pasiliksime ateičiai 🙂