Tradiciškai, rugsėjo paskutinis savaitgalis – oltimeristų šventė Kaune – “Retro Mugė 2017 ruduo”.

Du kartus į metus istorinės technikos gerbėjai vyksta į Kauną, į Istorinės technikos muziejaus kiemą, į vis didėjančią tarptautinę šventę – Retro Mugė.

Šį savaitgalį Kaunas tapo dviguba antikvariato sostine. Savaitgalį vyko antikvaro mugė Urme, o štai sekmadienį, rugsėjo 24d. – “Retro Mugė 2017 ruduo”. Istorinės technikos muziejuje taip pat vyko istorinio savadarbio automobilio „Vairas“ pristatymas, Šiaulių dviračių gamyklos istorinių motorolerių paroda. “Retro Mugė” nuolat plečiasi ir šį sykį buvo gausiausia. Į mugę suvažiuoja latviai, estai, lenkai, rusai, baltarusiai. Mugės taip pat neaplenkė vokiečiai, norvegai.

Viena iš didžiausių renginio staigmenų – dviejų genialių konstruktorių, automobilio “Svajonė” kūrėjo Juozo Tamkvaičio bei automobilių “Vairas”, “Eurika” kūrėjo Vitalijaus Orūno susitikimas. Ir vienas ir kitas savo automobilius kūrė tuo pačiu metu, apie 1966-1972 m., tačiau nei vienas apie kitą tuo metu nieko nežinojo. Kaip beje nežinojo iki šio susitikimo. Vyrai visos mugės metu bendravo ir domėjosi vienas kito techniniais sprendimais. Neabejojame, jog kalbų ir prisiminimų konstruktoriams netrūks dar ilgam.

 

Foto autoriai: asoc. „Retromobile“, Lukas Bartkus, Žydrūnas.

Ačiū dalyvavusiems!

 

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką