Lietuvos istorinės technikos gerbėjai nesnaudžia ir nuolat bando atrasti vis naujų bendradarbiavimo formų bei naujienų tarp savo senienų. „Retro Mugė 2022 Žiema” – vienas tų pavyzdžių, kuomet istorinės technikos gerbėjai buvo pakviesti ne po atviru dangumi, o į uždarą patalpą. Pradžioje kiek tai neraminę kovidiniai reikalavimai nublanko, vasario 24 dieną prasidėjus karo veiksmams Ukrainoje. Šie įvykiai taip stipriai paveikė žmones, jog ne visi suprato ar suplanuotas renginys vasario 27 dienai, t.y. paskutinį žiemos sekmadienį visgi vyks. Tačiau nežiūrint į tarptautines negandas, renginio organizatorius neatšaukė renginio ir jis įvyko. Tiek pandeminė situacija, tiek karo veiksmai gretimoje šalyje pakoregavo dalyvių planus, todėl arti trečdalio užsiregistravusių prekeivių neatvyko. Tačiau prekeivių gausą pakeitė dalyvių gausa!

„Retro Mugė Žiema” vyko kaip dvigubo formato renginys. Apart numatytos prekybos bei paslaugų, renginio dalyviams taip pat buvo pasiūlytos temos bei temų pranešėjai.

Lenktynininkas Karolis Raišys pristatė savo transporto priemonę – Jaguar MK2, 1961 metų, su kuriuo 2022 metais dalyvavo Istoriniame Monte Karlo ralyje. K.Raišys papasakojo tiek apie pačias istorines lenktynes, tiek apie automobilį, jo parengimo lenktynėms niuansus.

Ramūnas Kardelis pristatė temą „Teisinė istorinių transporto priemonių priežiūra, tikslai”.

Istorikas Kęstutis Pletkus renginio dalyvius supažindino su Senovinės auto-moto technikos bendraminčių judėjimu tarybiniais laikais.

Ar tokio pobūdžio renginys išsivystys į tradicinį renginį parodys laikas. Renginio video, už jį dėkojame Copter Travel.

Kelios renginio akimirkos: