Techninės apžiūros naikinimas istoriniam transportui

Istorinės technikos gerbėjai, viešajame eisme eksploatuojantys istorinį transportą, turėtų žinoti, jog nuo 2024-01-01 jų transportą taip pat gali stabdyti Aplinkos apsaugos departamento ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai. Jiems suteikta teisė papildomai tikrinti galimai taršos reikalavimų neatitinkančius lengvuosius automobilis, autobusus, krovininius automobilius. Istoriniam transportui išimtys nėra taikomos.

Mūsų laukia pakankamai įdomi patirtis, nes transporto priemonėms, registruotoms arba pradėtoms naudoti iki 1980 m. sausio 1 d., dūmingumas nėra taikomas. Tiesa – taršos reikalavimai turi būti taikomi ir tepalai negali varvėti. Bet visur yra (tikime – turi būti!) proto ribos. Reikia atkreipti dėmesį, jog įstatyme pasakyta: „jog techninė apžiūra gali būti naikinama tik tų transporto priemonių, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų.“ Kitaip tariant – jei istorinio transporto išmetami teršalai atitinka techninius tokio transporto reikalavimus – viskas tvarkoje! Taigi, šioje situacijoje gali kilti ne vienas ginčytinas atvejis, tr.priemonės valdytojui įrodinėjant, kad jo transporto priemonė aplinką teršia atitikdama techninius reikalavimus. Nes pavyzdžiui transporto priemonė, pagaminta 1935 metais ir 1990‘aisiais – turi skirtingus taršos lygius! Taip jau susiklostė istoriškai, ir nieko mes čia negalime padaryti.

Motociklininkai gali kiek labiau atsipūsti. Taršos reikalavimai nėra taikomi nei dviračiams, nei triračiams motociklams (su lopšiu), nepriklausomai nuo variklio tipo.

Savo ruožtu mes atidžiai stebėsime vykstančius procesus kiek tai liečia istorinį transportą. Ir jei tokio transporto valdytojai susidurtų su atitinkamais reikalavimais, nesvarbu kaip jie baigtųsi – taikiai ar su ginčais – labai prašytumėme mus informuoti: info@retromobile.lt

Besiformuojančia praktika pasidalintumėme su visais istorinės technikos gerbėjais.

Esame įsitikinę – istorinio transporto valdytojai – tai atsakingi ir nuovokūs asmenys, kurių transportas ne tik, kad neteršia gamtos, priešingai – puošia mūsų gatves, kelius bei visų mūsų aplinką!