OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiek apžvelgę istorinės technikos parodą „Old Car Land“ Ukrainoje, Kijeve (I dalis čia) reikia nepamiršti, jog be pačios parodos Ukrainoje yra ką aplankyti bei pasisemti įspūdžių. Taigi, neapsiribodami vien paroda, susikūrėme sau papildomas užduotis ką ir kaip reikia pamatyti pakeliui į parodą.

Į Ukrainą važiavome kaip ir daugelis važiuoja – per Lenkiją. Aplenkiant Baltarusiją išvengiama papildomų bereikalingų formalumų su vizomis bei pasieniais. O ir kelias prailgėja tik nepilnais 200 km. Kad nebūtų nuobodu važiuoti centrine magistrale tiesiai į Kijevą, pasukome į Ivankovą, arčiausiai Černobylio esantį didžiausią miestą. Toliau tik uždara zona. Kelias nuo centrinės magistralės pasikeitė kardinaliai ir dėl faktiškai kelio nebuvimo, kai kuriais atstumais teko vilktis 10-20 kilometrų greičiu. Šiuo atveju posakis „duobė ant duobės“ nebūtų visiškai tikslus. Vienok įveikę arti 100 km apsistojome Ivankove. Ko gero būtų sunku surasti realistiškesnę vietą niūraus ar net siaubo filmo scenų filmavimui tinkančią gyvenvietę. Namai apsilaupę ir sustatyti kas kaip, spalvų derinimas – nesuprantamas dalykas. Kiemai baisūs ir visi su tvoromis. Automobiliai neišpasakojamo baisumo, visi su faktiškai aklinai užtamsintais langais, rūdimis ir būtinai barškančia važiuokle. Vienok visame tame chaose įžvelgėme žmonių paprastumą ir nuoširdumą. Jautėmės iš ties saugiai, pakankamai smagiai ir tuo pačiu kiek nejaukiai. Juk visai neseniai kažkas panašaus buvo ir pas mus.

 

 

 

 

 

Pasisvečiavę Ivankove, ryte patraukėme arčiau Černobylio. Tačiau kadangi čia mes lankėmės balandžio 26 dieną, tai yra metinių dieną, Černobylio zona buvo uždaryta minėjimams, činovnikų lankymams ir t.t., todėl mes ilgai nesispyrioję nusprendėme šį regioną aplankyti kitos kelionės į Ukrainą metu. Teko vėl grįžti į Ivankovą, nes tai vienintelis kelias į Kijevą.

 

 

 

 

 

 

 

 

O pakeliui į Kijevą yra ką pamatyti, oi tikrai yra ką. Nepasiekę Kijevo mes aplankėme Kijevo išlaisvinimui 1944 metais skirtą muziejų. Labai nustebino muziejaus direktoriaus požiūrius į mus lietuvius. Visaip kaip išgyrė ir liepė darbuotojams mums ekskursiją pravesti nemokamai ir aukščiausia klase (rus. „Для этих парней – по вышему класу“). Ko gero reikia suprasti, jog ekskursijos būna skirtingų lygių 🙂 Iš ties buvo smagu, jog esame taip vertinami. Tačiau kas nesmagu – tai matyti rytų Ukrainoje vykstančio konflikto ekspozicijas.

 

 

Na o po karo muziejaus mūsų laukė, na jau labai keistas muziejus, tokių muziejų ko gero vienetai pasaulyje – tai buvusio ir į Rusiją pabėgusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus vila. Ši vieta kitaip dar vadinama – „Korupcijos muziejus“. 136 ha teritorijoje kažkadaise V.Janukovičiui dirbo 1500 patarnautojų… Verta aplankyti ir pamatyti korupcijos mastus tuometinėje Ukrainoje.

 

 

Mus „Korupcijos muziejuje“ ypač domino transporto ekspozicija. Ji Jūsų dėmesiui!

 

 

 

 

 

Kijeve įsikūrėme pačiame miesto centre, 200 metrų nuo Maidano aikštės. Kiek pergyvenome dėl mūsų nemažo namelio parkavimo. Bet šį klausimą greitai išsprendėme. Kijevas – kontrastų miestas, tačiau tai tikrų tikriausia ukrainietiška dvasia persmelkta vietovė. Keista, tačiau nesijautė, jog kažkur, už kelių šimtų kilometrų toje pačioje šalyje vyksta karo veiksmai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kelionę namo vainikavo alus su vėžiais 🙂 Ne, ne iš Černobylio 🙂

 

Na, o visą kita, kas nepateko į objektyvą ir juodas raides, lai lieka keliauninkų atmintyje.

Keliauti yra smagu!!!

Facebook'as
X

Išsirinkite žurnalą


Įveskite savo duomenys

Vardas ir pavardė

Telefono numeris

El. pašto adresas

Toliau

Įveskite adresą

Galtvė, namo ir būto numeris

Miestas

Šalis

Toliau

Pasirinkite savo banką