Motorų diena 2022

Kiekvienas istorinės technikos gerbėjas žino – nenaudojama technika turi savybę gesti… Nors ir keistai skamba, rodos kas gali gesti transporte, kuriame niekas nenaudojama? Nei detalės dyla, nei mazgai dėvisi… Tačiau realija yra priešinga, ir istorinės technikos gerbėjai tą puikiai supranta. Deja, tačiau karts nuo karto susidaro situacija kuomet nepavyksta su turimu transportu sudalyvauti renginyje ištisus metus. Ne tiek iš blogos valios, kiek dėl kasdieninės rutinos. O jei istorinės technikos gerbėjas savo garažuose turi ne vieną ir ne dvi transporto priemones, tenka susitaikyti su realijomis, jog kažkuris transportas visgi bus labiau nuskriaustas. O neeksploatuojame transporte iš ties yra kam gesti, ir tai vyksta nepriklausomai nuo mūsų valios. Tai žiūrėk kuro pompos membrana nuo benzino „bado“ suskerdėjo, ir neatlieka savo funkcijos, tai tarpinė pradeda leisti skysčius, tai kuro žarna, padangos sutrūkinėja ir pan.

Siekiant, kad istorinis transportas, stovėdamas „be darbo“ negestų, rinkomės jau į tradiciją tampanti renginį „Motorų diena“. „Motorų diena“ – puiki proga istorinį transportą prakrutinti ir jam priminti, jog jis nėra pamirštas.

Kaip ir 2021 metais, taip ir 2022‘aisiais asociacijos „Retromobile“ kolektyvas, spalio 8d. rinkosi į savo suformuotą bei parengtą teminę ekspoziciją Anykščiuose, Siauruko muziejuje. Reikia pripažinti, jog ne visų transporto priemonių motorus užvedėme, beje tokio tikslo ir nebuvo. Šį sykį buvo užvesti 11 transporto priemonių motorai. Dar dvigubai tiek laukia eilės ateityje. Sunkiausiai sekėsi su GAZ 67 (1943 m.) bei LUAZ 967 (1979 m.) motorų paleidimais. Abi šių tr.priemonių motorų paleidimo priežastys identiškos – užstrigusi karbiuratoriaus adata. Tai dar vienas iš įrodymų, jog transportas privalo judėti, nes jis tam juk ir sukurtas.

Pasisvečiavę savo namuose, pasivaišinę Siauruko muziejaus darbuotojų paruoštomis vaišėmis, patraukėme namo, ruošti naujų projektų ateinantiems metams.

Motorų diena 2021 metais.

Jūsų dėmesiui vaizdai iš 2022 metų „Motorų diena”