2017 metų vasario 8-12 dienomis, Paryžiaus Versalio parodų rūmuose vyko kasmetinė Istorinių transporto priemonių paroda-ekspozicija. Asociacijos „Retromobile” 7 nariai turėjo puikią progą apsilankyti šioje parodoje, pasigrožėti vakarų pasaulio istorinės technikos tendencijomis, taip pat ir istorinėmis naujovėmis, paganyti akis į mūsų kraštuose faktiškai nesutinkamus istorinės technikos egzempliorius, o kai kuriais atvejais netgi tikrus meno šedevrus.

Kaip skelbia parodos organizatoriai, ekspozicinis paviljonas užėmė arti 60 000 kv.m. ploto, buvo įrengta daugiau kaip 550 ekspozicinių paviljonų, pristatyta daugiau nei 500 istorinių transporto priemonių, ir virš 100 įvairiausių klubų bei istorinės technikos organizacijų.

Kadangi parodoje taip pat vyko aukcionas, organizatoriai skelbia, jog bendra parduotų automobilių vertė sudarė 34 mln. dolerių.

Asociacijos „Retromobile” nariai parodoje praleido visą gražią dieną ir turėjo puikią progą įsitikinti tiek atliekamų restauracinių darbų kokybe, preciziškumu, tiek prekių gausa. Nors tiesa pasakius, mūsų narys Vidminas liko kiek nusivylęs parodoje neradęs savo motoriniam Solex priekinių bei galinių žibintų. Tuo labiau, jog Solex tai Prancūzų firma! Užtat rado originalias padangas. Mažumėlę apsiprekinę, susipažinę su vyraujančiomis Paryžiaus auto-moto madų tendencijomis, pažadėjome sau, jog dar ne sykį grįšime į šią parodą.

 

 

 

Asociacijos „Retromobile” nariai paskutinį sykį Paryžiaus parodoje lankėsi 2009 metais. Reportažas apie tai čia.