2021 metų rugsėjo mėnesį asociacijos „Retromobile“ nariai dalyvavo kelionėje į Kijevą, aplankyti Ukrainos sostinės, o taip pat sudalyvauti didžiausioje istorinės technikos parodoje Ukrainoje „Old Car Land”.

Kelionę išskirstėme į tris dalis:

  1. „Old Car Land” paroda
  2. Kijevo miestas, jo muziejai, maistas ir kt.
  3. Černobilis

Kaip suplanavome taip ir padarėme. Tiesa, įdomumo kreivė kiekvieną dieną tik kilo aukštyn.

Tenka apgailestauti, tačiau 2021 metų rudens „Old Car Land” paroda nesmagiai nuvylė. Esame joje lankęsi prieš kelis metus, o tiksliau 2018 metais (reportažas čia (I dalis) bei čia (II dalis)). Tai ir šiais metais tikėjomės jei ne didesnės, tai tikrai ne prastenės parodos. Tačiau viskas įvyko priešingai. Paroda kiek išsikvėpė ir patapo eiline įvairiausių transporto priemonių, bent kiek pretenduojančių į „senas“, bet ne į „istorinis” vardą.

Vienok nuotaikos nesugadino susitikimas su mūsų ukrainiečiu draugu Alesium Kalnickij iš Zaporožės. Šioje parodoje jis pristatė autobusą LAZ 697, bei lengvąjį automobilį Volvo. Tiesa, oro sąlygos taip pat galėjo būti priimtinesnės, tai lietus, tai stiprus vėjas, neleido pilna jėga atsiduoti istorinės technikos stebėjimui bei maloniam bendravimui su entuziastais iš Ukrainos.

Pirmosios kelionės dalies foto

Kiek labiau džiugino antras kelionės tikslas – Kijevo miestas. Čia mes aplankėme Maidano aikštę, Karo muziejų, Vienuolyną, sendaikčių turgų, savo dydžiu prilygstančiam kelių futbolo stadionų dydžiui, lankėmės giliausioje pasaulio metro stotelėje, lankėme kavines, barus ir t.t., ir t.t. Ai, tiesa, dar ir į gėjų paradą papuolėme, tačiau mūsų ten neleido gausios policijos pajėgos…

Antra kelionės dalies foto

Na, o vyšnia ant torto – kelionė į Černobilio zoną, patį miestą, taip pat Pripetės miestą. Čia mes praleidome visą mielą dieną. Taip, jei yra apokalipsinių vaizdų pasaulyje, tai Černobilis – viena didžiulė apokalipsė. O dar ir oras toks slegiantis, niūrus, apsiniaukęs, pilkai pilkas. Vien žo – „niūruma“.

Trečios kelionės dalies foto

Pasisvečiavę svečioje, bet mums be galo draugiškoje šalyje, sugrįžome namolio, toliau planuoti naujų išvykų bei megzti naujų pažinčių.

Ačiū visiems už dėmesį.